Tarihçe

ARL OTOMOTİV SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ adını taşıyan firmamız, 1970 yılında SİRKECİ / İSTANBUL’ da OTO ARAL – HASAN ARAL olarak BEDFORD TOPTAN YEDEK PARÇA satışı olarak ticari faaliyetlerine başlamıştır.

O yıllarda ithalat yaparak Türkiye’nin dört bir yanına yedek parça dağıtımı yapan firmamız, 2003 yılına kadar Bedford Araçlarının toptan yedek parça önderliğini yapmıştır.

Bedford araçların Türkiye faaliyetlerinin bitmesiyle yeni hedefler doğrultusunda genç kuşaklarımızdan Hakan ARAL tarafından, 2006 yılında ÜMRANİYE / İSTANBUL’ da ARAL Motorlu ARAÇLAR FORD YEDEK PARÇA, satışa başlamıştır. 2010 yılında PENDİK / İSTANBUL’ da 2. Şubesini, Mart 2011 yılında Kadosan SANAYİ SİTESİ / İSTANBUL’ da 3. Şubesini, Kasım 2018 yılında KARTAL / İSTANBUL’ da 4. Şubesini kurmuştur.

2013 yılında ÇEKMEKÖY / İSTANBUL’ da ARL OTOMOTİV San. TİC. LTD. Şti. İthalat, ihracat ve toptan yedek parça satış firması olarak kurulmuştur.

ARL OTOMOTİV 2500 m2 kapalı alanda, 20 profesyonel çalışanı ile TÜRKİYE’ nin her bölgesinde, 1000’ in üzerindeki müşterilerimize, 20.000 adet üzerinde parça çeşitliği, stoğu, uygun fiyatı ve satış ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Firmamız ford binek ve hafif ticari araçlarının yedek parçalarını Türkiye aftermarket pazarına, araç kullanılan orijinal ürünleri ve eş değer parçalarının satışını yapmaktayız.

Dünya’nın çeşitli ülkelerinden oem parçalarının ithalatını yapmakta olup, aynı zaman birçok ülkeye de ihracat yapmaktadır. Türkiye’de bir çok markanın Distribütörlüğünü ve bayiliğini yapıyoruz.

ARL OTOMOTİV olarak öncelikle kaliteye ve müşterimize önem veriyoruz. Profesyonel bir ekiple, kaliteli hizmet anlayışıyla, müşteri memnuniyetiyle ve güvenilirliğimizle fark edilmek istiyoruz. Ford grubunda aftermarket pazarında lider firmalar arasında olmayı hedefliyoruz.

Distribütörlüğünü ve bayiliği yapmış olduğumuz markalar oem ve eşdeğer markalar olup, kalite sertifikaları bulunan, garanti koşulları olan ve müşteri memnuniyetine önem veren firmalarla çalışıyor. Firmamızın genel prensibi kaliteli ürünü müşterilerimize uygun fiyatla, kaliteli hizmetle sunmaktadır.

Sektörde 49. yılımızın bizlere vermiş olduğu tecrübe ve bilgi birikimimiz, güvenilirliğimizi arttırıyor. Biz ARL Otomotiv olarak ekibimize çok önem veriyoruz. Firmamızın bilgi ve tecrübesine, ekip arkadaşlarımızın bilgi ve tecrübeleri, aftermarket pazarı iyi bilmeleri, firmamızın en büyük avantajıdır. Müşterilerimizin bizleri iyi tanıması ve güvenmesi, hep birlikte daha ileriye gitmemizi ve büyümemizi sağlamaktadır.